Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2008 nr 23 poz. 141
Wersja archiwalna od 2008-02-13 do 2017-03-04
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2008 nr 23 poz. 141
Wersja archiwalna od 2008-02-13 do 2017-03-04
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 73 pkt 1 ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o prokuraturze (Dz.U. poz. 178) oraz zastapione przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie uzyskiwania informacji o osobie ubiegającej się o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora (Dz.U. poz. 462). 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 28 stycznia 2008 r.

w sprawie szczegółowego sposobu i trybu uzyskiwania informacji o osobie ubiegającej się o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora

Na podstawie art. 100c ust. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2008 r. Nr 7, poz. 39) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa szczegółowy sposób i tryb uzyskiwania informacji przez komendanta wojewódzkiego Policji, zwanego dalej „komendantem”, o osobie ubiegającej się o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora, zwanej dalej „kandydatem”, oraz wzór kwestionariusza tej informacji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Na wniosek właściwego prokuratora, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. Nr 162, poz. 1125, z późn. zm.1)), zwanego dalej „prokuratorem”, komendant właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata zarządza zebranie materiałów stanowiących podstawę do sporządzenia informacji o kandydacie.

2. Prokurator wskazuje we wniosku dane osobowe kandydata: imię (imiona) i nazwisko, nazwisko rodowe, imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, miejsce zamieszkania, miejsce pobytu - jeżeli jest inne niż miejsce zamieszkania, stan cywilny, zawód (wyuczony, wykonywany), rodzaj zajęcia oraz cel sporządzenia informacji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Podstawę sporządzenia informacji o kandydacie stanowią materiały dotyczące kandydata uzyskane w drodze wywiadu środowiskowego, zwanego dalej „wywiadem”, oraz uzyskane przez organy Policji w ramach innych czynności służbowych.

2. Wywiad przeprowadza się w miejscu zamieszkania i pobytu kandydata - jeżeli jest inne niż miejsce zamieszkania oraz w jego miejscu pracy lub nauki.

3. Informacje zbierane są w szczególności od kandydata, jego rodziny, sąsiadów, przełożonych w miejscu pracy lub nauczycieli.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.1. Wywiad przeprowadza się w terminie określonym przez komendanta, nie dłuższym niż 21 dni od daty wpływu wniosku prokuratora. Funkcjonariusza Policji przeprowadzającego wywiad, zwanego dalej „funkcjonariuszem”, powiadamia się o celu wywiadu.

2. Funkcjonariusz przed podjęciem czynności powiadamia osoby mające udzielić mu informacji o celu wywiadu.

3. Funkcjonariusz sporządza notatkę z przebiegu wywiadu, ze wskazaniem osób udzielających mu informacji, podaniem ich danych obejmujących imię (imiona) i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz zawód i miejsce pracy lub rodzaj zajęcia.

4. Do notatki załącza się dokumenty uzyskane w ramach wywiadu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.W przypadku potrzeby uzyskania materiałów z innego województwa komendant właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata zwraca się do właściwego komendanta o zebranie i przekazanie materiałów o kandydacie, przesyłając kopię wniosku prokuratora. Przepisy § 3 i 4 stosuje się odpowiednio.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.W terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku prokuratora komendant sporządza informację o kandydacie i przekazuje prokuratorowi, załączając wszystkie zebrane materiały służące do sporządzenia informacji, chyba że przekazanie ich jest niedopuszczalne na podstawie odrębnych przepisów. W przypadku, o którym mowa w § 5, termin przedstawienia informacji przedłuża się o 14 dni.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.1. Informacja, o której mowa w § 6, w szczególności zawiera:

1) dane osobowe kandydata;

2) dane o zachowaniach kandydata świadczących o naruszaniu przez niego porządku prawnego;

3) dane o kontaktach kandydata ze środowiskami przestępczymi lub grupami środowiskowymi patologii społecznej i o charakterze tych kontaktów;

4) dane o okolicznościach wskazujących na uzależnienie kandydata od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

2. Informacja może zawierać również inne spostrzeżenia mogące mieć istotne znaczenie dla oceny kandydata.

3. Wzór kwestionariusza informacji określa załącznik do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: Z. Ćwiąkalski

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 98, poz. 1070, z 2003 r. Nr 228, poz. 2256, z 2005 r. Nr 10, poz. 71 oraz z 2007 r. Nr 64, poz. 432 i 433, Nr 102, poz. 690 i Nr 136, poz. 959.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 28 stycznia 2008 r. (poz. 141)

infoRgrafika

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00