Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.640.2021.2.MM

Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2021 r. (data wpływu 23 lipca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 18 października 2021 r. (data wpływu 19 października 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca stanowi przedsiębiorstwo w spadku w rozumieniu art. 5a pkt 43 Ustawy PIT i będzie posiadał ten status również na moment realizacji działań przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego. Wnioskodawca jest podatnikiem w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 1a ust. 2 pkt 1 Ustawy PIT, a jego przychody stanowią w szczególności przychody z odpłatnego zbycia składników majątku wchodzących w skład przedsiębiorstwa w spadku. Zarządcą sukcesyjnym przedsiębiorstwa w spadku jest wdowa po zmarłym przedsiębiorcy (dalej: Przedsiębiorca) – Pani (…) (dalej: Małżonka).

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą przede wszystkim w zakresie dostarczania technologii precyzyjnego i powtarzalnego dozowania cieczy. W szczególności przedmiot działalności obejmuje dozowanie płynów, takich jak kleje, uszczelniacze, pasty lutownicze, smary, oleje czy powłoki antykorozyjne. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystywany jest zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych, na który składają się w szczególności: oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo; własność nieruchomości; własność ruchomości, w tym licznych środków trwałych i zapasów;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00