Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.1.2022.1.RM

Obowiązek opodatkowania importu towarów

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek nadany za pośrednictwem platformy ePUAP, o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku opodatkowania importu towarów zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 33 ust. 1 pkt 1 ustawy. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Jesteście Państwo spółką należącą do globalnej grupy (…) (dalej: „Grupa (…)”), będącej międzynarodową grupą farmaceutyczną, specjalizującą się w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży leków (...).

Jesteście Państwo polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i podlegacie opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce). Jesteście Państwo również czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce. Spółka jest również zarejestrowana na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych, jako podatnik VAT-UE.

Grupa (…) podjęła w (...) roku decyzję o dokonaniu wydzielenia (poprzez podział przez wydzielenie) do Państwa Spółki działalności polegających na i) produkcji i dystrybucji oraz ii) sprzedaży i marketingu produktów sprzedawanych bez recepty, tj. (...) („Wydzielone działy”) należącej obecnie do (…) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. (pełniąca rolę tzw. Państwa spółki matki; dalej: „Spółka Dzielona”). Wydzielenie nastąpi w roku (...) (planowany termin wydzielenia to (...) r.).

W związku z planowanym podziałem przez wydzielenie, a tym samym przeniesieniem Wydzielonych działów do Państwa Spółki, będziecie Państwo nabywać towary od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej (m.in. z Niemiec, Francji, Włoch i Holandii - dalej jako: „Kontrahenci”), którzy z kolei kupują je od producentów/dostawców spoza Unii Europejskiej (m.in. z Indii, Japonii, Chin).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00