Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.15.2022.3.SM

Prawo do odliczenia podatku VAT związanego z wydatkami na utrzymanie psów.

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 12 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT związanego z wydatkami na utrzymanie psów. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 kwietnia 2022 r. (wpływ 7 kwietnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego (doprecyzowany pismem z 7 kwietnia 2022 r.)

Wnioskodawczyni prowadzi od   jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą  , zarejestrowaną pod adresem ., pod numerem NIP  i numerem REGON  . Wnioskodawczyni jest  ,  , trenerką psów oraz ... Posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług, a także posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.

W ramach przedmiotowej działalności Wnioskodawczyni uzyskuje przychody z tytułu reklam na portalu  :

1)mogą to być reklamy wyświetlane przez portal w trakcie trwania filmów Wnioskodawczyni, podczas których to reklam nie pojawiają się psy Wnioskodawczyni (są to reklamy innych podmiotów); natomiast w trakcie filmów występują psy Wnioskodawczyni;

2)mogą to być także reklamy podczas filmów sponsorowanych.

Podczas filmu psy Wnioskodawczyni testują produkty konkretnego podmiotu i informacja o tym fakcie zostaje wskazana przez Wnioskodawczynię podczas filmu (lokowanie produktu). Reklama może odbywać się także poprzez zawarcie w filmie informacji o płatnej promocji partnera odcinka (będącego producentem produktów dla psów).

Ponadto, Wnioskodawczyni uzyskuje przychody ze współpracy z podmiotami sprzedającymi akcesoria, smakołyki, itp., przeznaczone dla psów (wpisy sponsorowane). W ramach prezentacji oferowanych przez te podmioty produktów psy Wnioskodawczyni są modelami - testują produkty, które są prezentowane w mediach społecznościach (np. , oraz ). Wnioskodawczyni prowadzi również bloga, na którym są publikowane wyżej wspomniane wpisy lub linki sponsorowane odnoszące się do testowanych przez psy produktów. Wnioskodawczyni uzyskuje także przychody ze współpracy z klientami indywidualnymi, jak również prowadzi zajęcia grupowe. W ramach tej części działalności Wnioskodawczyni demonstruje przy pomocy psów czynności wykonywane na zajęciach. Tytułem przykładu: podczas spacerów socjalizacyjnych psy towarzyszą kursantom – celem zajęć jest nauczenie lękliwych lub agresywnych psów spokojnego zachowania, co nie jest możliwe bez udziału innych psów odgrywających rolę modeli (czyli psów Wnioskodawczyni). Wnioskodawczyni tworzy również kursy udostępniane w Internecie (najczęściej w postaci nagrań), na których to prezentuje wykonywanie różnych ćwiczeń – modelami są psy Wnioskodawczyni, bądź psy jej klientów. W związku z powyższym, Wnioskodawczyni ponosi wydatki na utrzymanie psów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00