Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.13.2022.2.IM

w sprawie ulgi badawczo-rozwojowej

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:

      - czy Wnioskodawca w prowadzonej działalności operacyjnej może skorzystać z ulgi

          badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT,

      - czy wszystkie wymienione przez Wnioskodawcę koszty mogą stanowić koszty kwalifikowane o których mowa w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie z dnia 10 marca 2022 r. 0111-KDIB1-3.4010.13.2022.1.IM, pismem z dnia 29 marca 2022 r., które wpłynęło do tut. Organu, poprzez platformę e-puap tego samego dnia.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) jest spółką osobową prawa handlowego, tj. spółką komandytową, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Prowadzi ona działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej od 13 września 2019 r. Spółka ta powstała z przekształcenia spółki cywilnej. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.

Przedmiotowa spółka w zakresie swojej działalności operacyjnej zajmuje się produkcją i dostawą towarów jedynie dużym odbiorcom hurtowym w Polsce, ale również za granicą (główna Unia Europejska i „daleki wschód”). Wnioskodawca zawiera umowy z obiorcami w formie pisemnej.

Wnioskodawca prowadzi badania aplikacyjne nad nowymi blokami prądowymi do łączenia przewodów w rozdzielniach elektrycznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00