Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.88.2022.1.MBD

W zakresie ustalenia, czy rozliczenie umów faktoringu, które zawiera Spółka jako faktorant dotyczące wierzytelności powstałych w związku z działalnością Spółki w ramach działalności strefowej należy przypisać do rozliczeń przychodów/kosztów wynikających z rozliczeń umów faktoringu do źródła, z którego powstała wierzytelność będąca przedmiotem umów faktoringu - a zatem, czy faktoring dotyczących wierzytelności strefowych powinien być rozliczony tak jak wierzytelność, która jest przedmiotem tych umów.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy rozliczenie umów faktoringu, które zawiera Spółka jako faktorant dotyczące wierzytelności powstałych w związku z działalnością Spółki w ramach działalności strefowej należy przypisać do rozliczeń przychodów/kosztów wynikających z rozliczeń umów faktoringu do źródła, z którego powstała wierzytelność będąca przedmiotem umów faktoringu - a zatem, czy faktoring dotyczących wierzytelności strefowych powinien być rozliczony tak jak wierzytelność, która jest przedmiotem tych umów.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka z ograniczona odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Spółka prowadzi działalność produkcyjną. Produkcja towarów Wnioskodawcy odbywa się zarówno w miejscu siedziby, jak i w specjalnej strefie ekonomicznej (dalej zwana również: „sse”), o której mowa w ustawie z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. 2020, poz. 1670, dalej zwana: „ustawą o SSE”). W związku z powyższym Spółka osiąga przychody opodatkowane podatkiem CIT, jak i przychody zwolnione z opodatkowania na podstawie zezwolenia, o których mowa w art. 16 ust. 1 ustawy o SSE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00