Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.180.2022.4.MD

Jako że według opisu stanu faktycznego sprzedaż jest w efekcie zwolniona z podatku od towarów i usług (co wynika z faktur korygujących), a jej przedmiotem jest nieruchomość, to sprzedaż ta podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i jest Pan z tytułu tej umowy sprzedaży zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od czynności cywilnoprawnych – jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 11 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnej w zakresie skutków podatkowych zawartej umowy sprzedaży. Uzupełnił Pan wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie z 11 lipca 2022 r. (wpływ 14 lipca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca działający w ramach prowadzanej działalności gospodarczej zwrócił się z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji prawnej w przedmiocie ustalenia zobowiązania podatkowego lub jego braku z tytułu faktury korygującej VAT z (...) r. do faktury z (...)r. oraz faktury VAT korygującej z (...)r. do faktury z (...)r. wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ramach prowadzonej działalności, w związku z dokonaną umową sprzedaży nieruchomości z (...)r.

W dniu (...)r. przed notariuszem doszło do zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości i ustanowienia hipoteki. Okoliczność tą potwierdza i dokumentuje akt notarialny. Przedmiotową umowę poprzedzała umowa przedwstępna.

Umowa została zawarta pomiędzy Sprzedającym – Spółką komandytową, a Kupującymi A. M.-B. i K. B. (Wnioskodawcą). Wnioskodawca podkreśla i wskazuje, że w § 4 ust. 2 umowy, K. B. w imieniu własnym oraz w imieniu A. M.-B. oświadczył, że nabycia nieruchomości dokonał w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, opisanej szczegółowo w komparycji aktu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00