Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.517.2022.2.JSU

Prawo Spółki jako importera do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem Towarów od podmiotów mających siedzibę poza UE w ramach transakcji przeprowadzanych na warunkach Incoterms DDP.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 28 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie prawa Spółki jako importera do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem Towarów od podmiotów mających siedzibę poza UE w ramach transakcji przeprowadzanych na warunkach Incoterms DDP wpłynął 3 października 2022 r.

Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie pismem z 7 grudnia 2022 r. (wpływ 12 grudnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej również jako: „Spółka) jest spółką mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „podatek VAT).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka produkuje i sprzedaje wyroby (...). Spółka na potrzeby swojej działalności otrzymuje oraz będzie otrzymywać w przyszłości od swoich kontrahentów różnego rodzaju towary, m.in:

-materiały do testów,

-części do maszyn,

-próbki od dostawców,

-drobne upominki (np. breloczki do kluczy),

(dalej łącznie jako: „Towary”).

Spółka nabywa wskazane towary od podmiotów mających siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej (dalej: „UE”), tj. m.in. od podmiotów z (...), (...), (...) i (...).

Import Towarów odbywa się w standardowej procedurze celnej 4000. Spółka otrzymuje dokumenty celne (Poświadczone Zgłoszenia Celne lub SAD), w których jako Odbiorca wskazana jest Spółka, natomiast jako Zgłaszający agencja celna lub przewoźnik z kodem przedstawicielstwa 2 lub 3 (przedstawicielstwo pośrednie lub bezpośrednie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00