Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 26 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.185.2022.3.EZ

WIS TOWAR – kanapka (…).

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową, i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 7 października 2022 r. (data wpływu 10 października 2022 r.), uzupełnionego pismami z dnia 13 grudnia 2022 r. (data wpływu 16 grudnia 2022 r.) oraz 19 grudnia 2022 r. (data wpływu 23 grudnia 2022 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: towar – kanapka (…)

Opis towaru:

Kanapka (…) – towar spożywczy zapakowany w jednostkowe opakowanie i znakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami o znakowaniu środków spożywczych przeznaczanych do obrotu detalicznego. Gotowy produkt po zapakowaniu ma kilkudniową trwałość (…), przy zachowaniu odpowiednich warunków przechowalniczych deklarowanych na etykiecie.

Wnioskodawca jest producentem żywności, przeznaczonej do sprzedaży poza siedzibą firmy. Kupuje surowce typu pieczywo, wędliny, warzywa, nabiał, owoce, przyprawy itp., a następnie w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach produkcyjnych wytwarza z nich gotowe posiłki, w tym m.in. kanapki do bezpośredniego spożycia. Produkty te, po wyprodukowaniu w kuchni są przenoszone do pomieszczenia, w którym są schładzane, a następnie pakowane w odpowiednie pojemniki lub zawijane w odpowiedni materiał przeznaczony do pakowania produktów spożywczych. Następnie gotowe posiłki umieszczane są w termoboxach, które po odpowiednim oznaczeniu zabierane są przez busy, będące własnością Wnioskodawcy. Kierowcy busów dowożą towar do poszczególnych miast na wyznaczony parking, skąd miejscowi kierowcy – dostawcy swoimi samochodami zabierają termoboxy zgodnie z ich oznaczeniami. Kierowcy – dostawcy wyposażeni w kasy fiskalne i terminale płatnicze rozwożą gotowe do spożycia posiłki do biur, zakładów pracy itp. w danym mieście w Polsce. Tam kierowca – dostawca o umówionej godzinie wynosi pojemniki – termoboxy z odpowiednio zapakowanymi, gotowymi produktami żywnościowymi, kasę fiskalną i terminal i dokonuje sprzedaży tych produktów pracownikom firm. Indywidualni konsumenci w miejscu dostawy wybierają posiłek, płacą i otrzymują paragon fiskalny. Sprzedaż nie jest dokonywana w miejscu działalności firmy. Spółka nie prowadzi lokalu gastronomicznego. Zarówno w miejscu prowadzenia działalności, jak i w miejscu dostarczania produktów żywnościowych nie są wykonywane żadne usługi restauracyjne, wspomagające ich sprzedaż dla konsumentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00