Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.216.2023.1.MSU

Ustalenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1, określonej w art. 41 ust. 12b ustawy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że stanowisko Państwa w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1, określonej w art. 41 ust. 12b ustawy, jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 stycznia 2023 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

-ustalenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1, określonej w art. 41 ust. 12b ustawy,

-określenia stawki podatku VAT dla sprzedaży nieruchomości zabudowanych budynkiem mieszkalnym lub budynkiem rekreacji indywidualnej w stanie surowym otwartym.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zw.: „Wnioskodawca”, „Spółka”, „Inwestor”) jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Państwa Spółka jest właścicielem trzech nieruchomości gruntowych położonych w województwie ….. Na jednej nieruchomości gruntowej obecnie prowadzone są prace budowlane w oparciu o wydaną w październiku 2017 r. decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z instalacjami (dalej zw.: „Nieruchomość nr 1”, „Dom 1”).

Powierzchnia całkowita Domu 1 wynosi 432,78 m2. Na powierzchnię całkowitą składają się:

a)piwnica o powierzchni 128,98 m2 z 6 pomieszczeniami, tj. klatka schodowa, cztery pomieszczenia gospodarcze oraz kotłownia;

b)parter o powierzchni całkowitej 129,14 m2 z 9 pomieszczeniami, tj. sień, klatka schodowa z komunikacją, spiżarnia, kuchnia, jadalnia, salon, gabinet, wc oraz garaż;

c)piętro o powierzchni całkowitej 112,54 m2 z 8 pomieszczeniami, tj. klatka schodowa z komunikacją, garderoba, dwie łazienki, sypialnia, gabinet oraz dwa pokoje;

d)poddasze o powierzchni całkowitej 62,12 m2 z 2 pomieszczeniami, tj. klatka schodowa oraz strych – pomieszczenie gospodarcze.

Powierzchnia użytkowa Nieruchomości 1 zgodnie z projektem budowlanym stanowiąca sumę powierzchni pomieszczeń na parterze (bez klatki schodowej) oraz piętrze (bez klatki schodowej) i poddaszu (bez klatki schodowej) wynosi 254,64 m2. Zatem powierzchnia użytkowa Domu 1 nie przekroczy 300 m2.

Przy czym Państwa Spółka wskazuje, że wartość ww. powierzchni użytkowej obliczona została na podstawie ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2021 r. poz. 1043) zgodnie z art. 16 ust. 4 i ust. 5, który stanowi, że za powierzchnię użytkową budynku (lokalu) w rozumieniu ustawy uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach (podziemnych i naziemnych, z wyjątkiem powierzchni piwnic i klatek schodowych oraz szybów dźwigów).

Obecny stan budynku to stan surowy, otwarty, tj. Nieruchomość 1 jest konstrukcją, którą stanowią ściany nośne ze stropami, jest ona zwieńczona dachem z pokryciem, co zostało potwierdzone wpisem kierownika budowy w prowadzonym Dzienniku Budowy w grudniu 2022 r.

Spółka jest również właścicielem dwóch działek, tj. nieruchomości gruntowych, na których planowana jest budowa jednego budynku rekreacji indywidualnej (Nieruchomość 2). Decyzja o pozwoleniu na budowę została wydana w styczniu 2023 r. i objęła budowę budynku rekreacji indywidualnej wraz z budową zbiornika ścieków sanitarnych. Powierzchnia użytkowa i całkowita Nieruchomości 2 nie przekroczy 300 m2. Spółka nie rozpoczęła jeszcze prac budowlanych Nieruchomości 2. Budowa Nieruchomości 2 jest obecnie planowana. Państwa Spółka obecnie planuje wybudować budynek Nieruchomość 2 do stanu surowego otwartego.

Państwa Spółka w przyszłości rozważa ewentualną sprzedaż Nieruchomości 1 oraz Nieruchomości 2 w stanie surowym otwartym. Państwa Spółka nie jest jednak w stanie przewidzieć, na jakim etapie inwestycji sprzeda nieruchomość - w trakcie budowy, czy też w stanie „deweloperskim”, tj. z drzwiami, oknami i ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Ewentualna sprzedaż Nieruchomości 1 oraz Nieruchomości 2 nastąpi osobno, chyba że potencjalny klient będzie zainteresowany zakupem obydwóch Nieruchomości.

Państwa Spółka jest jedynie pewna, że w chwili sprzedaży każdy z domów, tj. Nieruchomość 1 oraz Nieruchomość 2 będzie znajdowała się co najmniej w stanie „surowym otwartym”. Stan ten Państwa Spółka rozumie jako budynek (wraz przypadającą częścią gruntu), który ma fundament, wymurowane ściany nośne, strop oraz więźbę i pokrycie dachu. Budynek w takim stanie nie ma jednak drzwi, okien i ścianek działowych. W przypadku przerwania budowy na tym etapie, drzwi i okna zabezpieczone są deskami lub folią. W takim wariancie potencjalny kupujący sam będzie kontynuował budowę domu, aż do jej całkowitego zakończenia.

Pytanie

(we wniosku oznaczone nr 1) Czy ustalając powierzchnię użytkową Nieruchomości 1 w opisanym zdarzeniu przyszłym, a określoną w art. 41 ust. 12b ustawy o VAT, dla dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, należy doliczać do tej powierzchni powierzchnię piwnicy i klatek schodowych?

Państwa stanowisko w sprawie

Państwa zdaniem, ustalając powierzchnię użytkową Nieruchomości 1 w zdarzeniu przyszłym, a określoną w art. 41 ust. 12b ustawy o VAT, dla dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, Spółka nie musi doliczać do tej powierzchni powierzchnię piwnicy i klatek schodowych.

Wskazać należy, że ustawa o VAT nie zawiera definicji powierzchni użytkowej, nie odsyła również do innych aktów prawnych ani norm budowlanych. Jak wyjaśnił zaś Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej z dnia 13 sierpnia 2019 r., nr 0111-KDIB3-1.4012.292.2019.1.KO, podatnicy mogą posługiwać się każdą normatywnie określoną metodą ustalenia takiej powierzchni.

Pojęcie powierzchnia użytkowa występuje m.in. w ustawie:

-o podatkach i opłatach lokalnych,

-o podatku od spadków i darowizn,

-o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego,

-w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie PKOB.

W Państwa ocenie, celem skorzystania z 8% stawki VAT, Spółka będzie uprawniona do wyliczenia powierzchni użytkowych w oparciu o jedną z normatywnych definicji, która umożliwi obliczenie powierzchni Nieruchomości 1. Wyliczenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1 Spółka dokonuje w oparciu o ustawę z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2021 r. poz. 1043), zgodnie z którą (art. 16 ust. 4 i ust. 5), powierzchnię użytkową budynku (lokalu) w rozumieniu ustawy uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach (podziemnych i naziemnych, z wyjątkiem powierzchni piwnic i klatek schodowych oraz szybów dźwigów).

W związku z tym można przyjąć, że powierzchni wskazanych powyżej pomieszczeń Nieruchomości 1, tj. piwnicy i klatek schodowych nie wlicza się do powierzchni użytkowej, o której mowa w przepisie art. 41 ust. 12b ustawy o VAT.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które Państwo przedstawili we wniosku jest prawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931 ze zm.), zwanej dalej „ustawą”:

Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwanym dalej „podatkiem”, podlegają: odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju.

W myśl art. 7 ust. 1 ww. ustawy:

Przez dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1, rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel (…)

Stosownie do art. 2 pkt 6 ustawy:

Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o towarach - rozumie się przez to rzeczy oraz ich części, a także wszelkie postacie energii.

Jak stanowi art. 2 pkt 22 ustawy:

Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o sprzedaży - rozumie się przez to odpłatną dostawę towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju, eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.

W świetle art. 2 pkt 6 ustawy, nieruchomość (zarówno zabudowana, jak i niezabudowana) będąc rzeczą spełnia zawartą w tym przepisie definicję towaru, a jej zbycie jest traktowane jako dostawa towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy.

Zgodnie z art. 41 ust. 12a ustawy:

Przez budownictwo objęte społecznym programem mieszkaniowym rozumie się obiekty budownictwa mieszkaniowego lub ich części, z wyłączeniem lokali użytkowych, lokale mieszkalne w budynkach niemieszkalnych sklasyfikowanych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 12, oraz obiekty sklasyfikowane w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w klasie ex 1264 - wyłącznie budynki instytucji ochrony zdrowia świadczących usługi zakwaterowania z opieką lekarską i pielęgniarską, zwłaszcza dla ludzi starszych i niepełnosprawnych, a także mikroinstalację, o której mowa w art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. z 2021 r. poz. 610, 1093, 1873 i 2376 oraz z 2022 r. poz. 467), funkcjonalnie z nimi związaną, z zastrzeżeniem ust. 12b.

Zgodnie z art. 41 ust. 12b ustawy:

Do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym określonego w ust. 12a nie zalicza się:

1) budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których powierzchnia użytkowa przekracza 300 m2;

2) lokali mieszkalnych, których powierzchnia użytkowa przekracza 150 m2.

W myśl art. 41 ust. 12c ustawy:

W przypadku budownictwa mieszkaniowego o powierzchni przekraczającej limity określone w ust. 12b stawkę podatku, o której mowa w ust. 2, stosuje się tylko do części podstawy opodatkowania odpowiadającej udziałowi powierzchni użytkowej kwalifikującej do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym w całkowitej powierzchni użytkowej, z zastrzeżeniem ust. 12 pkt 2.

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług nie zawierają definicji „powierzchni użytkowej”. Przy określaniu powierzchni użytkowej na potrzeby podatku VAT, z uwagi na brak definicji pojęcia „powierzchnia użytkowa” w ustawie, można posługiwać się każdą normatywnie określoną metodą ustalenia takiej powierzchni. Pojęcie „powierzchnia użytkowa” występuje m.in w następujących aktach normatywnych:

-ustawie z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 70),

-ustawie z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1043 z późn. zm.),

-ustawie z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2022 r., poz. 172 z późn. zm.),

-rozporządzeniu Rady Ministrów z 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) (Dz. U. z 1999 r. nr 112 poz. 1316 ze zm.).

Zgodnie z przepisami art. 1a ust. 1 pkt 5 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych:

Powierzchnia użytkowa budynku lub jego części - powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem powierzchni klatek schodowych oraz szybów dźwigowych; za kondygnację uważa się również garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe.

Natomiast w myśl art. 16 ust. 4 i ust. 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn:

Za powierzchnię użytkową budynku (lokalu) w rozumieniu ustawy uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach (podziemnych i naziemnych, z wyjątkiem powierzchni piwnic i klatek schodowych oraz szybów dźwigów).

Powierzchnie pomieszczeń lub ich części oraz część kondygnacji o wysokości w świetle od 1,40 m do 2,20 m zalicza się do powierzchni użytkowej budynku w 50%, a jeżeli wysokość jest mniejsza niż 1,40 m - powierzchnię tę pomija się.

Z kolei w świetle art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego:

Przez powierzchnię użytkową lokalu – należy rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału.

W ww. rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, w objaśnieniach wstępnych, w pkt 2 – Pojęcia podstawowe – wskazano budynki mieszkalne:

Budynki mieszkalne są to obiekty budowlane, których co najmniej połowa całkowitej powierzchni użytkowej jest wykorzystywana do celów mieszkalnych. W przypadkach, gdy mniej niż połowa całkowitej powierzchni użytkowej wykorzystywana jest na cele mieszkalne, budynek taki klasyfikowany jest jako niemieszkalny, zgodnie z jego przeznaczeniem.

Budynki niemieszkalne są to obiekty budowlane wykorzystywane głównie dla potrzeb niemieszkalnych. W przypadku, gdy co najmniej połowa całkowitej powierzchni użytkowej wykorzystywana jest do celów mieszkalnych, budynek klasyfikowany jest jako budynek mieszkalny.

Całkowita powierzchnia użytkowa budynku obejmuje całą powierzchnię budynku z wyjątkiem:

- powierzchni elementów budowlanych m.in. podpór, kolumn, filarów, szybów, kominów;

- powierzchni zajmowanych przez pomieszczenia techniczne instalacji ogólnobudowlanych;

- powierzchni komunikacji, np. klatki schodowe, dźwigi, przenośniki. Część "mieszkaniowa" budynku mieszkalnego obejmuje pomieszczenia mieszkalne (kuchnie, pokoje wypoczynkowe, sypialnie), pomieszczenia pomocnicze, piwnice oraz pomieszczenia ogólnego użytkowania (np. wózkarnie, suszarnie).Obiekty inżynierii lądowej i wodnej są to wszystkie obiekty budowlane nie klasyfikowane jako budynki, tj.: drogi kołowe, drogi kolejowe, mosty, autostrady, drogi lotniskowe, zapory wodne, itp.

Z powyższego wynika, że całkowita powierzchnia użytkowa budynku obejmuje jego część mieszkaniową, która z kolei obejmuje pomieszczenia mieszkalne (kuchnie, pokoje wypoczynkowe, sypialnie), pomieszczenia pomocnicze, piwnice oraz pomieszczenia ogólnego użytkowania (np. wózkarnie, suszarnie itp.).

Do powierzchni użytkowej nie wlicza się powierzchni elementów budowlanych, powierzchni zajmowanych przez pomieszczenia techniczne instalacji ogólnobudowlanych, powierzchni komunikacji (np. klatki schodowe, dźwigi, przenośniki).

Jak wskazano wyżej, przepisy ww. ustawy o podatku od towarów i usług nie zawierają definicji powierzchni użytkowej, nie odsyłają również do innych aktów prawnych ani norm budowlanych.

Podatnicy są uprawnieni do wyliczenia powierzchni użytkowych w oparciu o jedną z normatywnych definicji, która umożliwi obliczenie powierzchni użytkowej zarówno budynków mieszkalnych jak i lokali mieszkalnych. Wyliczenia powierzchni użytkowych można dokonać również w oparciu o normy stosowane w budownictwie, nawet jeżeli nie są obligatoryjne (por. wyroki NSA, np. z dnia 8 maja 2013 r., sygn. akt: I FSK 852/12 oraz I FSK 888/12, lub też z dnia 23 maja 2013 r., sygn. akt: I FSK 953/12).

Analiza przedstawionych okoliczności sprawy w kontekście powołanych przepisów prawa prowadzi do wniosku, że przy określaniu powierzchni użytkowej na potrzeby podatku od towarów i usług, z uwagi na brak definicji pojęcia „powierzchnia użytkowa” w ustawie, można posłużyć się każdą normatywnie określoną metodą ustalania takiej powierzchni.

Jak wynika z wniosku, Państwa Spółka w przyszłości rozważa ewentualną sprzedaż Nieruchomości 1. Wartość powierzchni użytkowej ww. Nieruchomości 1 obliczona została przez Państwa na podstawie ustawy z o podatku od spadków i darowizn.

Mając na uwadze powyższe wskazać należy, że w celu wyliczenia powierzchni użytkowej nieruchomości, mogą Państwo posłużyć się każdą normatywnie określoną metodą ustalenia takiej powierzchni, która będzie w danym przypadku racjonalna. Jednocześnie należy zauważyć, że wyłącznie Państwo znający specyfikę swojej działalności gospodarczej, są w stanie wybrać metodę, która będzie najbardziej adekwatna i racjonalna dla danej inwestycji budowlanej, a nie organ w trybie interpretacji indywidualnej. Zatem, obliczając powierzchnię użytkową Nieruchomości 1, mogą Państwo tego wyliczenia dokonać w oparciu o ustawę o podatku od spadków i darowizn.

Analiza przepisów prawa podatkowego oraz opisu sprawy prowadzi do wniosku, że do powierzchni użytkowej nieruchomości, o której mowa w art. 41 ust. 12b ustawy nie wlicza się powierzchni piwnicy i klatek schodowych.

Zatem Państwa stanowisko jest prawidłowe.

Dodatkowe informacje

Niniejszą interpretacją załatwiono wniosek w części dotyczący ustalenia powierzchni użytkowej Nieruchomości 1, określonej w art. 41 ust. 12b ustawy. Natomiast w pozostałym zakresie wniosek zostanie załatwiony odrębnym rozstrzygnięciem.

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, który Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Wydana interpretacja dotyczy tylko sprawy będącej przedmiotem wniosku (zapytania 1). Inne kwestie, które zostały wskazane we wniosku, nie mogą być - zgodnie z art. 14b § 1 Ordynacji podatkowej – rozpatrzone. w szczególności przedmiotem oceny nie była kwestia zastosowania 8% stawki VAT dla dostawy Nieruchomości 1.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

·Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli sytuacja Państwa będzie zgodna (tożsama) z opisem zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.

·Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 259; (dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

·w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

·w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. 2651 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00