Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 27 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.528.2023.2.MW

WIS USŁUGA – samodzielne zaprojektowanie i wykonanie przez Wnioskodawcę tatuażu na skórze klienta.

Na podstawie art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2023 r., poz. 1570, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 27 grudnia 2023 r. (data wpływu 31 grudnia 2023 r.), uzupełnionego pismem z dnia 12 lutego 2024 r. (data wpływu 12 lutego 2024 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – samodzielne zaprojektowanie i wykonanie przez Wnioskodawcę tatuażu na skórze klienta

Opis usługi:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której prowadzi studio tatuażu. W ramach tej działalności Wnioskodawca samodzielnie projektuje na zamówienie klienta wzór tatuażu, a następnie po uzyskaniu akceptacji projektu tatuażu przez klienta wykonuje tatuaż na nośniku jakim jest skóra klienta. Każdy zamówiony przez klienta tatuaż jest utworem tzn. przejawem działalności twórczej Wnioskodawcy o indywidualnym charakterze, w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wzory są projektowane przez Wnioskodawcę na podstawie pomysłu klienta (wybranej przez niego tematyki), ale to Wnioskodawca zamienia pomysł klienta w określony utwór plastyczny poprzez zaprojektowanie m.in.: ogólnej kompozycji, kształtów, kolorystyki, światłocienia, dynamiki czy kreacji twórczej przedstawionych postaci/obiektów w swoim indywidualnym stylu. Projektowanie wzoru tatuażu odbywa się na papierze albo tablecie. Każdy wykonywany przez Wnioskodawcę wzór tatuażu jest nowym wytworem jego intelektu, indywidualnym utworem plastycznym, cechującym się znaczącymi różnicami w porównaniu z uprzednio zaprojektowanymi tatuażami (utworami). Po zakończeniu etapu projektowania wzoru tatuażu Wnioskodawca uzyskuje zgodę klienta na wykonanie tego konkretnego wzoru tatuażu na jego skórze. Wnioskodawca zawiera z klientami studia tatuażu umowę w formie pisemnej. W umowie pisemnej Wnioskodawca przenosi na klienta zlecającego zaprojektowanie i wykonanie tatuażu prawa majątkowe do zaprojektowanego wzoru tatuażu. Zgodnie z zapisami Umowy na wykonanie tatuażu, z tytułu realizacji przedmiotu Umowy przysługuje Wnioskodawcy wynagrodzenie, które zawiera honorarium z tytułu udzielenia Klientowi praw autorskich do Wzoru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00