Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2023-07-26

własność przemysłowa

Historyczne marki z problemami

„Reżim komunistyczny w Polsce” oraz „burzliwe okoliczności prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w latach 90. XX wieku” – te wątki nadal przewijają się w sprawach popularnych znaków towarowych

Ostatni przykład to wyrok dotyczący zielonobrązowego źdźbła trawy w butelce. W 1996 r. szwajcarska spółka Underberg AG (dawniej Diversa) zgłosiła w Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) takie oznaczenie jako trój wymiarowy unijny znak towarowy graficzny, odnoszący się do alkoholi wysokoprocentowych. W 2003 r. rejestracji sprzeciwiał się ówczesny Polmos Białystok, powołując się na prawa do znaków wcześniej zarejestrowanych w kilku krajach.

Wieloletnia i wielowątkowa sprawa po raz ostatni pojawiła się na wokandzie Sądu UE 28 czerwca br. (sygn. T-145/22). Spółka CEDC International (następca prawny Polmosu) wystąpiła o stwierdzenie częściowej nieważności niekorzystnej dla siebie decyzji izby odwoławczej EUIPO. W skardze napisała m.in. o „reżimie komunistycznym” i „burzliwych okolicznościach” prywatyzacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00