Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2001-03-20

Nowy sposób na auto w firmie

Leasing

Środki transportu stanowią znaczną część oddawanych w leasing środków trwałych. Ograniczenia wynikające z przepisów podatkowych powodują, iż znaczące korzyści, ze względu na które leasing zdobył sobie popularność wśród przedsiębiorców, związane są przede wszystkim z samochodami ciężarowymi lub posiadającymi homologacje na samochody ciężarowe.

Postanowienia umowy leasingowej. Obowiązki i prawa stron

Przepisy dotyczące leasingu zawierają art. 7091–70918 k.c. Obowiązują one od 9 grudnia 2000 r. Powszechnie używane terminy leasingodawca i leasingobiorca zastąpione zostały w kodeksie odpowiednio terminami finansujący i korzystający.

Leasing jest umową, w ramach której finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać tę rzecz korzystającemu do używania albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu w uzgodnionych ratach wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego (art. 709 k.c.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00