Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2015-08-11

Jak rozliczyć wydatki na sfinansowanie pracownikom kursów prawa jazdy

Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy finansują pracownikom kursy prawa jazdy. Do najpopularniejszych należą kursy kategorii B. Niektórzy pracodawcy decydują się na finansowanie pracownikom kursów kategorii A, C i D. W związku z tym powstają wątpliwości na temat możliwości zaliczania przez pracodawców wydatków poniesionych na ten cel do kosztów uzyskania przychodów oraz konieczności rozpoznawania u pracowników przychodów z tytułu otrzymanego świadczenia. Przedstawiamy rozwiązanie tych problemów.

Wydatki na kursy prawa jazdy pracowników jako koszty uzyskania przychodów pracodawców

Kosztami uzyskania przychodów są m.in. różnego rodzaju koszty pracownicze. Należą do nich m.in. koszty kształcenia pracowników.

Kurs prawa jazdy kategorii B. Jednym z wydatków na kształcenie, które mogą być zaliczane przez pracodawców do kosztów uzyskania przychodów, jest wydatek na pokrycie kosztów uzyskania przez pracownika uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi kategorii B. Potwierdzają to organy podatkowe w udzielanych wyjaśnieniach. Przykładem może być interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 12 czerwca 2012 r., sygn. ITPB1/415-274b/12/PSZ. Czytamy w niej, że:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00