Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 07.12.2004, sygn. III MUS-WP/434/1506/04, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. III MUS-WP/434/1506/04

1. Czy korzystanie przez przedstawiciela handlowego z samochodu będącego własnością Spółki można uznać za zawarcie umowy użyczenia i w związku z tym czy powstaje u przedstawiciela handlowego przychód z nieodpłatnego świadczenia?2. Czy korzystanie przez Członka zrządu Spółki z samochodu służbowego stanowi zawarcie umowy użyczenia i czy u członka zarządu powstaje przychód podlegający opodatkowaniu?"

Pytanie podatnika

Działając na podstawie art. 14 a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz.U. Z 1997 roku nr 137 poz. 926 ze zm.) w związku z zapytaniem z dnia 08.09.2004 roku uzupełnionym pismem z dnia 21.09.2004 r.( data wpływy do III MUS 27.09.2004 r.) o udzielenie pisemnej informacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika ; Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu wyjaśnia: Spółka przedstawiła następujący stan faktyczny :- Zawarta została umowa agencyjna z przedstawicielem handlowym (osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą) w zakresie której ma on świadczyć usługi na rzecz Spółki polegające m.in. na złożeniu oferty kontrahentom Spółki, dostarczaniu materiałów promocyjnych, rozpatrywaniu reklamacji itp. W ramach zawartej umowy Spółka zobowiązała się udostępnić przedstawicielowi handlowemu samochód będący w posiadaniu Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00