Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 12.04.2005, sygn. II US.PB-I-415/16/05, Drugi Urząd Skarbowy w Rzeszowie, sygn. II US.PB-I-415/16/05

Czy komputer o wartości początkowej 2.500 zł, którego przewidywany okres używania jest dłuższy niż rok i od którego nie dokonuje się odpisów amortyzacyjnych w związku z artykułem 22d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nadal pozostaje środkiem trwałym w rozumieniu tej ustawy?

Pytanie podatnika

W dniu 25.02.2005 r. do tut. organu podatkowego wpłynął wniosek podatnika o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Podatnik jako osoba fizyczna prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych przy prowadzeniu podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Pytanie zawarte we wniosku brzmi: czy komputer o wartości początkowej 2.500 zł, którego przewidywany okres używania jest dłuższy niż rok i od którego nie dokonuje się odpisów amortyzacyjnych w związku z artykułem 22d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nadal pozostaje środkiem trwałym w rozumieniu tej ustawy. . Wątpliwości podatnika budzi konsekwencja takiej interpretacji, jaką jest nieumieszczenie takiego środka trwałego w żadnej ewidencji zgodnie z art. 22d ust. 2 ustawy o podatku dochodowym oraz § 3 pkt 7 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00