Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.06.2006, sygn. I-1/423-16/06, Izba Skarbowa w Zielonej Górze, sygn. I-1/423-16/06

Czy wydatki poniesione przez spółkę w związku z obciążeniem jej przez spółkę matkę kosztami związanymi z realizacją opcji pracowniczych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów spółki?

Pytanie podatnika

D E C Y Z J A


Na podstawie art. 14b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu zażalenia R.P. sp. z o.o. w C. z 1 marca 2006 r. na postanowienie Naczelnika Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze z 20 lutego 2006 r., nr LUS/I-3/423/N/3/06/JW w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych, Dyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze:


odmawia uchylenia lub zmiany zaskarżonego postanowienia.


U Z A S A D N I E N I E


W dniu 09 grudnia 2005 r. do Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze wpłynął wniosek spółki R.P. o pisemną informację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.


Wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny:

R.P. oraz R.I. należą do międzynarodowej grupy kapitałowej R. R.I. wdrożyła program skierowany między innymi do menadżerów spółek grupy R., w ramach którego mają oni możliwość nabycia akcji R.I. według historycznie określonej ceny rynkowej na dany dzień. W ramach programu przyjęto następujące zasady nabycia akcji:


W przypadku, gdy aktualna cena rynkowa akcji będzie wyższa od ceny historycznej, wówczas istnieje potencjalna możliwość odniesienia korzyści majątkowej przez uczestników programu. Dodatnia różnica między aktualną ceną rynkową a ceną historyczną zależy wyłącznie od wahań kursu akcji. Natomiast w sytuacji gdy aktualna cena rynkowa będzie niższa od ceny historycznej, osiągnięcie korzyści majątkowej w dniu nabycia akcji nie będzie możliwe. Rozliczenie transakcji nabycia i sprzedaży akcji przez pracowników spółki nastąpi najprawdopodobniej tego samego dnia, przy pomocy wyznaczonego w tym celu, nie mającego siedziby w Polsce banku i pośrednika, poprzez przekazanie przez pośrednika na rachunek osobisty każdej z uprawnionych osób ewentualnej różnicy pomiędzy kwotą uzyskaną ze sprzedaży akcji (aktualna cena rynkowa) a ceną historyczną i prowizją ze sprzedaży. Ciężar ewentualnych dodatnich różnic kursowych pomiędzy aktualną ceną rynkową a ceną historyczną będzie poniesiony początkowo przez R.I. Następnie na podstawie uchwały Rady Nadzorczej Spółki koszty te zostaną refakturowane przez R.I. na R.P.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00