Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2008, sygn. ITPP1/443-413/08/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-413/08/DM

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 29 kwietnia 2008 r. (data wpływu 5 maja 2008 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 czerwca 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia naliczonego podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2008 r. został złożony wniosek uzupełniony pismem z dnia 27 czerwca 2008 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej rozliczenia naliczonego podatku od towarów i usług.

W przedmiotowym wniosku, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W miesiącu czerwcu 2007 r., od syndyka masy upadłości, Spółka nabyła nieruchomość składającą się z prawa użytkowania wieczystego trzech działek niezabudowanych oraz prawa użytkowania wieczystego jednej działki wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków i budowli. Przed zawarciem umowy sprzedaży syndyk zwrócił się do właściwego organu podatkowego z wnioskiem o interpretację przepisów podatkowych w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości podatkiem od towarów i usług. Naczelnik urzędu skarbowego wydał postanowienie, w którym stwierdził, że sprzedaż wszystkich składników nieruchomości podlega opodatkowaniu 22% stawką podatku. W następstwie tego, dokumentując sprzedaż syndyk wystawił fakturę z 22% stawką podatku od towarów i usług, równocześnie jednak, ze względu na to, że zdaniem stron transakcji, sprzedaż nieruchomości jako towaru używanego powinna być zwolniona z podatku złożył zażalenie na postanowienie organu podatkowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00