Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.02.2008, sygn. ILPP2/443-168/07-2/GZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-168/07-2/GZ

Czy omawiane płatności powinny być traktowane jako forma rekompensaty z tytułu wystąpienia okoliczności niezależnych od woli stron i tym samym powinny być neutralne dla potrzeb podatku VAT, czy też omawiane płatności powinny być traktowane jako korekta ceny uprzednio sprzedanych towarów?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. X, przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2007 r. (data wpływu 20 listopada 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie różnic kursowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 20 listopada 2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie różnic kursowych.


W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Na podstawie zawartej umowy pomiędzy Wnioskodawcą (X) a jego kontrahentem będącym podmiotem mającym siedzibę w Wielkiej Brytanii, zarejestrowanym na terytorium Polski dla potrzeb podatku VAT (dalej jako:Y1), X produkuje na zlecenie swojego kontrahenta systemy kierownicze do pojazdów samochodowych. Y1 odsprzedaje następnie zakupione od X towary innej brytyjskiej spółce (dalej jako: Y2) także zarejestrowanej dla potrzeb podatku VAT na terytorium Polski. Dostawa towarów pomiędzy tymi podmiotami dokonywana jest w ramach transakcji łańcuchowej. Towar wyprodukowany przez X dostarczany jest bezpośrednio do ostatniego w łańcuchu podmiotu, którego magazyny zlokalizowane są na terytorium Francji lub Anglii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00