Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2008, sygn. IPPB2/436-90/07-5/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy zawarte dotychczas oraz mające być zawarte w przyszłości umowy pożyczki pomiędzy Spółką a pożyczkodawcami podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Państwa, przedstawione we wniosku z dnia 08.10.2007 r. (data wpływu 11.10.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zawieranych umów pożyczek - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.10.2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zawieranych umów pożyczek.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

W 2007 r. P. P. S., z siedzibą w Luksemburgu, zaciągnęła pożyczki od polskich spółek będących jej podmiotami zależnymi. Środki pieniężne były przekazywane z rachunków bankowych pożyczkodawców na rachunek bankowy Spółki w banku luksemburskim. W każdym przypadku umowa pożyczki była podpisywana przez pożyczkodawcę i przesyłana Spółce na terytorium Luksemburga w celu złożenia przez Spółkę drugostronnego oświadczenia woli. Strony ustaliły, że prawem właściwym dla rozstrzygnięcia wszelkich sporów, które mogą zaistnieć na gruncie poszczególnych umów, jest prawo luksemburskie, a jurysdykcja w sprawach spornych została powierzona sądom luksemburskim.

Spółka zamierza zawrzeć kolejne umowy z podmiotami zależnymi w przyszłości. Postanowienia umów będą analogiczne jak w przypadku umów zawieranych dotychczas.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00