Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2009, sygn. ITPP2/443-62/09/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-62/09/AW

Skoro zgłoszenie towarów do celnej procedury wywozu zostało dokonane w litewskim urzedzie celnym, dokonanej przez Wnioskodawcę transkacji dostawy towarów na rzecz kontrahenta rosyjskiego nie można uznac za eksport towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2009 r. (data wpływu 28 stycznia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do dostawy towarów na rzecz kontrahenta rosyjskiego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% w odniesieniu do dostawy towarów na rzecz kontrahenta rosyjskiego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie dostaw towarów przemysłowych na rzecz odbiorców krajowych, w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz na eksport. Spółka prowadzi skład celny typu A.

W okresie od stycznia do marca 2007 r. Spółka dokonała szeregu dostaw towarów na rzecz kontrahenta rosyjskiego. Towary te pierwotnie znajdowały się w składzie celnym i były własnością spółki H., która zaimportowała je od dostawcy spoza terytorium UE. Towary te nigdy nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium Wspólnoty. Wnioskodawca nabył te towary od ww. spółki w składzie celnym na podstawie faktury zakupu, a następnie sprzedał kontrahentowi rosyjskiemu, co zostało udokumentowane fakturą sprzedaży. Na podstawie uzgodnień z kontrahentem rosyjskim transakcje odbyły się na warunkach Incoterms Ex Works (EXW), co oznacza, że Kontrahent zobowiązany był do odebrania towarów w siedzibie Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00