Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2010, sygn. IBPP1/443-1290/09/EA, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-1290/09/EA

Sposób dokumentowania otrzymywanych przez Wnioskodawcę od kontrahenta premii pieniężnych za osiągnięcie określonych umową obrotów kwartalnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 grudnia 2009r. (data wpływu 17 grudnia 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 marca 2010r. (data wpływu 15 marca 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania otrzymywanych przez Wnioskodawcę od kontrahenta premii pieniężnych za osiągnięcie określonych umową obrotów kwartalnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2009r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania otrzymywanych przez Wnioskodawcę od kontrahenta premii pieniężnych za osiągnięcie określonych umową obrotów kwartalnych.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 5 marca 2010r. (data wpływu 15 marca 2010r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie tut. organu z dnia 23 lutego 2010r.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca planuje zawrzeć umowę o współpracy handlowej ze swoim kontrahentem, w której zostaną określone między innymi zasady przyznawania oraz wysokość premii pieniężnej. Strony ustaliły premię pieniężną za wielkość obrotów kwartalnych osiągniętych przez Wnioskodawcę. Wartość premii pieniężnej zostanie ustalona przez strony umowy poprzez uzależnienie jej wysokości od zrealizowanych kwartalnie obrotów. Innymi słowy zostaną ustalone progi obrotów kwartalnych, których zrealizowanie przez Wnioskodawcę spowoduje powstanie roszczenia o zapłatę premii pieniężnej określonej procentowo od wypracowanego przez Wnioskodawcę obrotu. Biorąc pod uwagę powyższe jedynym warunkiem, który zadecyduje o uzyskaniu przez Wnioskodawcę premii pieniężnej będzie zrealizowanie przez niego zakupów wg ściśle określonych progów ich wartości i im wyższa wartość zakupów tym wyższa premia pieniężna (wyższy procent). Tak opisana premia pieniężna nie będzie powiązana z konkretnymi dostawami, ponieważ premia będzie rozliczana w okresach kwartalnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00