Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2010, sygn. IPPB2/436-160/10-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Podstawa opodatkowania powyższym podatkiem w związku z nabyciem rzeczy i praw majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa Oddziału.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14.05.2010 r. (data wpływu 18.05.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie podstawy opodatkowania powyższym podatkiem w związku z nabyciem rzeczy i praw majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa Oddziału - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.05.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie podstawy opodatkowania powyższym podatkiem w związku z nabyciem rzeczy i praw majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa Oddziału.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenia przyszłego.

B. Bank S.A. (dalej jako Wnioskodawca) zamierza nabyć od spółki C. z siedzibą w Republice Federalnej Niemiec (dalej jako Zbywca) na zasadach określonych w stosownych umowach, przedsiębiorstwo oddziału Wnioskodawcy, działające w Polsce pod nazwą C. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce i zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego jako oddział zagranicznego przedsiębiorcy (dalej jako Oddział).

W ocenie Wnioskodawcy, przedmiotowa transakcja stanowi transakcję zbycia przedsiębiorstwa, lub co najmniej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wobec czego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) PCCU. Nie ma do niej bowiem zastosowania wyłączenie przewidziane w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy (kwestia ta jest przedmiotem odrębnego wniosku Wnioskodawcy o wydanie interpretacji indywidualnej).

Na podstawie Umowy Sprzedaży Przedsiębiorstwa Oddziału Wnioskodawca nabędzie następujące składniki majątkowe, składające się na przedsiębiorstwo Oddziału:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00