Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2011, sygn. ILPB3/423-83/11-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-83/11-2/MM

Czy prawidłowe będzie zaliczenie przez Spółkę kosztów nabycia stada, kosztów fermy w okresie wychowu i produkcji do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do nieśności" (w okresie produkcji) oraz ilości brakowań i upadków" (w okresie wychowu) a pozostałych kosztów w momencie sprzedaży stada prarodzicielskiego do ubojni?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Sp. z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2011 r. (data wpływu 28.02.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji stad rodzicielskich kur mięsnych.

Proces produkcyjny rozpoczyna się od nabycia przez Spółkę stad prarodzicielskich w postaci jednodniowych piskląt. Następnie, przez kolejne 24 tygodnie stada te dojrzewają do osiągnięcia pełnych zdolności produkcyjnych - okres wychowu. Po zakończeniu okresu wychowu rozpoczyna się produkcja stad rodzicielskich, która jest głównym przedmiotem działalności Spółki - okres produkcji. W okresie tym z jaj znoszonych przez kury stada prarodzicielskiego wylęgane są pisklęta stad rodzicielskich, które są następnie sprzedawane w postaci piskląt jednodniowych. Produkcja kończy się w 56-60 tygodniu życia stada prarodzicielskiego, kiedy to stado zostaje sprzedane do ubojni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00