Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2012, sygn. ITPB3/423-416/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-416/12/AW

Czy opłaty ustalone w umowie leasingu w części stanowiącej raty kapitałowe, a zatem w łącznej wysokości odpowiadającej co najmniej wartości początkowej przedmiotu leasingu, ponoszone przez korzystającego w podstawowym okresie umowy dotyczą używania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych i w związku z tym czy w sytuacji uprzedniego poniesienia wydatków na przedmiot leasingu przez Finansującego opłaty w części odpowiadającej tym wydatkom należy traktować jako zwrot (refundację) poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na nabycie lub wytworzenie środka trwałego lub wartości niematerialnych i prawnych?
Czy w sytuacji potraktowania opłat leasingowych w części stanowiącej ratę kapitałową jako zwrot poniesionych wydatków na nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie środka trwałego lub wartości niematerialnych i prawnych i konsekwencji wynikających w związku z tym z art. 16 ust. 1 punkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, skutek w postaci obowiązku wyłączenia (korekty kosztów) powstanie z chwilą zwrotu wydatków (w rozliczeniu za okres, w którym zwrot wydatków został otrzymany) a bez tego zwrotu podatnik nie ma obowiązku zmniejszenia kosztów z tytułu amortyzacji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 lipca 2012 r. (data wpływu 30 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania w przedmiotowej sprawie art. 16 ust. 1 pkt 48 tej ustawy - jest prawidłowe, jednakże z innych względów niż wskazane przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00