Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2013, sygn. ITPP1/443-902/13/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-902/13/MN

Sposób wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2013 r. (data wpływu 6 września 2013 r.) uzupełnionym w dniu 26 listopada 2013 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu wykazywania na paragonie fiskalnym nazwy towaru.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan sklep monopolowy, w którym sprzedaje napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe przy użyciu kasy fiskalnej. Sprzedaż przy pomocy przy pomocy kasy fiskalnej ewidencjonuje Pan w rozbiciu na grupy: wódka, wino, piso, napoje, soki.

Wskazał Pan, że w urzędzie skarbowym otrzymał kserokopię pisma skierowanego do Dyrektorów US (), w którym wskazano: Podatnik stosujący nazewnictwo spełniające wymóg jednoznaczności, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia z 2013 r., zamiast posługiwać się takimi określeniami, jak () napoje alkoholowe powinien stosować nazwy jak: () piwo, wino, wódka (w grupie napoje alkoholowe). Natomiast w prasie różnie to jest interpretowane.

W uzupełnieniu do wniosku wyjaśnił Pan dodatkowo, że wśród podanych grup towarowych (tj. wódka, wino, piwo, napoje, soki) wszystkie towary objęte są tą samą stawką podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00