Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2013, sygn. IPTPP2/443-39/13-3/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-39/13-3/JS

Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo, stosując do przedmiotowej transakcji stawkę podatku VAT w wysokości 0%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2012 r. (data wpływu 18 stycznia 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 marca 2013 r. (data wpływu 6 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku zgodnie z art. 41 ust. 4 ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 stycznia 2013 r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku zgodnie z art. 41 ust. 4 ustawy.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 4 marca 2013 r. (data wpływu 6 marca 2013 r.) poprzez wskazanie prawidłowego numeru NIP Wnioskodawcy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka, zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą, produkuje towary na rzecz spółki niemieckiej X, która następnie sprzedaje towary zakupione w Spółce klientowi mającemu siedzibę w państwie spoza terytorium UE, zwanemu w dalszej części Ostatecznym odbiorcą.

Wnioskodawca wystawia spółce niemieckiej X fakturę VAT ze stawką 0% wskazując na fakturze polski numer NIP nabywcy, tj. spółki niemieckiej.

Organizacja transportu leży w gestii Ostatecznego odbiorcy (kontrahent z Państwa trzeciego). Podmiot ten sam organizuje odbiór i transport towarów. Ostateczny nabywca będzie dokonywał odbioru towaru bezpośrednio od Wnioskodawcy (podmiotu pierwszego) samodzielnie bądź za pośrednictwem spedytora. W momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu towary, stanowiące przedmiot eksportu, będą się znajdować na terytorium Polski. W dokumentach eksportowych jako eksporter występuje spółka niemiecka.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00