Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2013, sygn. IPPP1/443-169/14-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-169/14-2/IGo

Konieczność wystawienia faktur korygujących do faktur obejmujących wpłacone zaliczki.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2014 r. (data wpływu 13 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności wystawienia faktur korygujących do faktur obejmujących wpłacone zaliczki - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności wystawienia faktur korygujących do faktur obejmujących wpłacone zaliczki.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. realizuje inwestycję deweloperską (budowa mieszkań i lokali usługowych w jednym budynku wielolokalowym). Odbiorcami spółki są głównie osoby fizyczne nabywające lokale mieszkalne. Spółka w trakcie realizacji inwestycji (budowy) pobierała zaliczki na poczet ceny lokali i wystawiała faktury zaliczkowe obejmujące kwoty wpłacone przez odbiorców.

W dniu 3 lutego 2014 roku przedsiębiorstwo spółki zostało wniesione aportem do innej spółki na podstawie umowy przeniesienia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55(1) Kodeksu Cywilnego tytułem wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki komandytowo-akcyjnej.

W skład przedsiębiorstwa wchodziły między innymi wszystkie prawa i roszczenie przysługujące spółce X... z tytułu zawartych przez spółkę X... Sp. z o.o. do dnia wniesienia wkładu niepieniężnego umów deweloperskich, przedwstępnych umów ustanowienia odrębnej własności lokali mieszkalnych i ich sprzedaży oraz przedwstępnych umów sprzedaży mających za przedmiot lokale lub udziały w lokalach wybudowane w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego, w tym w szczególności prawa do zaliczek na poczet ceny wpłaconych przez podmioty będące stroną nabywającą wyżej wymienionych umów deweloperskich oraz umów przedwstępnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00