Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2014, sygn. ITPP2/443-166/14/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-166/14/EK

Brak obowiązku korekty podatku naliczonego w przypadku wystąpienia niedoborów niezawinionych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2014 r. (data wpływu 10 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku korekty podatku naliczonego w przypadku wystąpienia niedoborów niezawinionych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku korekty podatku naliczonego w przypadku wystąpienia niedoborów niezawinionych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka jest zarejestrowana w Rzeczpospolitej Polskiej jako podatnik od towarów i usług. Przedmiotem jej działalności jest sprzedaż detaliczna artykułów wyposażenia wnętrz, w tym artykułów tekstylnych, szklanych, dekoracyjnych, w salonach działających pod marką ..., na terenie całej Polski. Spółka importuje przedmiotowe towary głównie z krajów Dalekiego Wschodu oraz dokonuje zakupów w Polsce, a następnie sprzedaje je w swoich salonach.

Salony działające pod marką ... prowadzone są na rzecz Spółki, za wynagrodzeniem, na podstawie umowy o świadczenie usług przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Kierownicy salonów są więc podmiotami zewnętrznymi w stosunku do Spółki.W ramach czynności prowadzenia salonów ... kierownik dokonuje w imieniu i na rzecz Spółki sprzedaży towarów w salonie i jest podmiotem odpowiedzialnym materialnie za towary (mienie), które stanowią jej własność. Stosownie do postanowień wiążącej Spółkę z kierownikiem salonu umowy o świadczenie usług, kierownik za powierzone mienie odpowiada wobec Spółki na zasadach odpowiedzialności gwarancyjnej (na zasadzie ryzyka).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00