Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2014, sygn. IPPP2/443-688/14-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-688/14-2/MM

zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy o VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor: Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 lipca 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca sp. z o.o. spółka komandytowa zamierza rozpocząć działalność polegającą na pośredniczeniu w świadczeniu usług medycznych z wykorzystaniem serwisu internetowego na rzecz pacjentów. Usługi te będą opierały się na następującym modelu:

  1. Wnioskodawca jest właścicielem urządzeń medycznych (posiadających odpowiednie certyfikaty), które są umieszczone w walizce telemedycznej. W skład urządzenia wchodzą aparat EKG, glukometr, spirometr, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, waga.
  2. Badania pacjentów przy użyciu sprzętu, o którym mowa wyżej będą wykonywane wyłącznie przez lekarzy lub pielęgniarki (osoby wykonujące zawód medyczny), którzy na rzecz Wnioskodawcy będą świadczyć usługi na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło). Kosztem wykonania tych badań osoby te będą obciążały Wnioskodawcę, wystawiając na jego rzecz rachunki lub faktury zwolnione z VAT. Badania pacjentów będą wykonywane w ich domach (po wcześniejszym umówieniu wizyty przez Wnioskodawcę) lub podczas eventów prozdrowotnych. Miejsce wykonywanie badań będzie zależało od indywidualnych potrzeb pacjenta.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00