Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.05.2015, sygn. ITPB2/4514-21/15/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Opodatkowanie umowy sprzedaży instrumentów finansowych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2015 r. (data wpływu 4 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży instrumentów finansowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży instrumentów finansowych.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółka handlową w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks spółek handlowych, z siedzibą w Polsce.

Wnioskodawca planuje nabyć instrumenty finansowe w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (np. akcje spółki akcyjnej lub spółki komandytowo-akcyjnej, obligacje, certyfikaty inwestycyjne; dalej: Instrumenty Finansowe") od innego podmiotu (dalej: Podmiot Zbywający"). Wnioskodawca oraz Podmiot Zbywający mogą być podmiotami powiązanymi ze sobą.

Wnioskodawca zamierza nabyć Instrumenty Finansowe za pośrednictwem firmy inwestycyjnej w rozumieniu przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (np. za pośrednictwem domu maklerskiego lub banku prowadzącego działalność maklerską, dalej: Firma Inwestycyjna").

W celu przeprowadzenia transakcji sprzedaży, Wnioskodawca zawrze z Firmą Inwestycyjną umowę, w której Firma Inwestycyjna zobowiąże się wobec Wnioskodawcy do pośrednictwa w transakcji sprzedaży Instrumentów Finansowych przez Podmiot Zbywający.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00