Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2015, sygn. ITPP1/4512-155/15/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-155/15/AP

Czy w związku z zakresem prowadzonych usług oraz małymi obrotami może Pani korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług na podstawie cytowanego przepisu art. 113 ust. 1 i 9 ustawy VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2015 r. (data wpływu 11 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 28 stycznia 2015 r. zarejestrowała Pani działalność gospodarczą pn. , która rozpoczęła z dniem 1 lutego 2015 r. w zakresie świadczenia usług rachunkowo-księgowych (PKD 69.20.Z). W dniu 29 stycznia 2015 r. złożyła Pani w Urzędzie Skarbowym VAT-R zgłoszenie rejestracyjne w zakresie podatku od towarów i usług, zaznaczając poz. 30 w części C.1 podatnik będzie korzystał (korzysta) ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 lub 9 ustawy i poz. 38 od dnia 1 lutego 2015 r. W wyniku prowadzonej działalności z klientami zawierane są umowy o świadczenie usług, w ramach których wykonywane są następujące czynności: prowadzenie ksiąg podatkowych (podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów dla celów zryczałtowanego podatku dochodowego, rejestrów VAT), sporządzanie deklaracji podatkowych. W ramach kompleksowej usługi rachunkowo-księgowej dokonywane są rozliczenia z ZUS i PFRON. Nie wyklucza Pani zawierania umów o prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości. Działalność prowadzi Pani w oparciu o wpis do CEIDG, nie posiada tzw. świadectwa kwalifikacyjnego, potwierdzającego kwalifikacje dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe oraz nie jest też osobą fizyczną wpisaną na listę doradców podatkowych. W ramach prowadzonej działalności nie wykonuje Pani usług o charakterze doradczym, nie udziela porad podatkowych, prawnych oraz finansowych, nie zajmuje się doradztwem podatkowym. Świadczone przez Panią usługi to tylko i wyłącznie kompleksowe usługi rachunkowo-księgowe, w ramach których sporządza Pani również deklaracje podatkowe i rozliczeniowe do ZUS i PFRON. Przewidywana przez Panią wartość sprzedaży w roku bieżącym wyniesie około 20.000 zł i nie przekroczy w proporcji do okresu prowadzonej działalności kwoty 150.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00