Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2015, sygn. ITPP3/4512-545/15/JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-545/15/JC

Możliwość zastosowania stawki VAT 0% w eksporcie pośrednim.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2015 r. (data wpływu 8 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku 0% dla eksportu pośredniego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2015 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku 0% dla eksportu pośredniego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa ( dalej zwana Spółką ) jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Spółka jest producentem drzwi. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaje produkowane przez siebie wyroby podmiotom zagranicznym. Zamierza zawrzeć umowę sprzedaży z podatnikiem mającym siedzibę w kraju członkowskim Unii Europejskiej innym niż Polska, który dokona dalszej odsprzedaży nabytych w Spółce towarów na rzecz podmiotu trzeciego mającego siedzibę poza terytorium UE. Nabywca nie jest zarejestrowany na potrzeby VAT w Polsce. Wyroby będące przedmiotem dostawy na rzecz nabywcy zostaną wysłane z Polski bezpośrednio do odbiorcy w kraju trzecim. Faktury dokumentujące przedmiotowe dostawy będą wystawiane przez Spółkę na rzecz nabywcy z zastosowaniem preferencyjnej stawki VAT w wysokości 0%. Strony ustaliły warunki dostawy na warunkach Incoterms EXW lub FCA. Na dokumentach SAD jako eksporter wskazywana będzie Spółka natomiast jako nabywca pojawi się podmiot z kraju trzeciego. Za transport wyrobów odpowiadał będzie klient Spółki (nabywca towaru). W następstwie dokonanego zgłoszenia celnego wywozowego oraz późniejszego wywozu towaru z terytorium Polski poza UE, Spółka otrzyma dokument celny IE-599 potwierdzający wywóz towaru poza terytorium UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00