Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2015, sygn. IPPP1/443-1315/14-2/JL, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1315/14-2/JL

W analizowanej sprawie obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania i odbioru rzepaku z magazynu Wnioskodawcy stosownie do art. 19a ust. 1 ustawy o VAT proporcjonalnie do ilości odebranego rzepaku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży rzepaku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży rzepaku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Firma zajmuje się skupem rzepaku od rolników. Po dokonaniu nabycia rzepak poddawany jest procesowi czyszczenia i suszenia, a następnie sprzedawany. Na okoliczność sprzedaży zawarto z odbiorcą umowę sprzedaży. Zgodnie z umową sprzedawca w dniu następującym po dniu skupu deklaruje ilość towaru jaką może postawić do dyspozycji kupującego w cenie skupu obowiązującej w danym dniu, a kupujący składa dyspozycję potwierdzającą zakup ilości towaru zgłoszonego przez sprzedawcę. W wyniku ww. czynności dochodzi do zawarcia umowy, według której sprzedawca zobowiązuje się wydać kupującemu zamówioną ilość towaru w terminach określonych w umowie, zaś kupujący zobowiązuje się do zapłaty ceny skupu i odbioru towaru.

Cena towaru składa się z następujących elementów:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00