Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2015, sygn. IPPP2/4512-348/15-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-348/15-2/DG

W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług w zakresie opieki medycznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2015 r. (data wpływu 21 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług w zakresie opieki medycznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług w zakresie opieki medycznej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca od 2010 r. prowadzi działalność fizjoterapeutyczną - świadczy usługi z zakresu ochrony medycznej, służącej profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, wykonując zawód medyczny. Strona posiada tytuł magistra fizjoterapii. Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje masaż leczniczy i gimnastykę leczniczą oraz fizykoterapię - stosowanie w celach leczniczych różnego rodzaju energii wytwarzanej za pomocą aparatury, usługi nie są realizowane w ramach skierowania od lekarza. Działalność gospodarcza jest dodatkowym źródłem przychodu Wnioskodawcy, którego podstawę stanowi przychód z tytułu umowy o pracę.

Wnioskodawca jest osobą niewidomą, posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym (kod 04-0), w związku z czym samodzielna obsługa kasy fiskalnej jest problematyczna. Od początku prowadzenia działalności Strona korzysta z karty podatkowej - działalność na podstawie tabeli poz. 88, usługi kosmetyczne. Obrót zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej nie przekroczył w roku podatkowym 2014 kwoty 20.000 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00