Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2015, sygn. IPPP3/4512-531/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-531/15-2/KT

w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2015 r. (data wpływu 24 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką prawa niemieckiego zarejestrowaną w niemieckim rejestrze przedsiębiorców (dalej: Spółka, Spółka niemiecka lub Wnioskodawca). Siedzibą Spółki jest H. w Niemczech. Działalność Wnioskodawcy w Niemczech polega na sprzedaży towarów (męskiej odzieży wierzchniej) produkowanych m.in. w zakładzie produkcyjnym spółki L. Sp. z o.o. z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka polska). Spółka niemiecka jest zarejestrowana w Polsce dla celów podatku od towarów i usług.

Spółkę niemiecką i Spółkę polską łączy Umowa kooperacyjna, która reguluje wzajemne relacje spółek i zakres zadań, jakie każda z nich ma realizować w Polsce. Na podstawie tej umowy Spółka niemiecka dostarcza Spółce polskiej surowce do produkcji towarów, które następnie, już jako wyprodukowane gotowe towary, transportowane są do siedziby Spółki niemieckiej. Działalność produkcyjna realizowana jest tylko przez Spółkę polską, która posiada w Polsce fabrykę, w której utrzymuje linie produkcyjne. Spółka polska jest odpowiedzialna za planowanie i prowadzenie produkcji, pakowanie oraz oznakowanie towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00