Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2015, sygn. IPPP3/4512-547/15-3/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-547/15-3/KT

Brak uznania planowanych transakcji związanych z wywozem towarów za eksport (transport przerwany na terytorium UE).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2015 r. (data wpływu 1 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanych transakcji związanych z wywozem towarów za eksport - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania planowanych transakcji związanych z wywozem towarów za eksport.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT w Polsce. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Spółka będzie dokonywać dostaw towarów na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego w zamian za wynagrodzenie określone w umowie. W ramach planowanej transakcji, Spółka dokona wywozu wytwarzanych przez nią towarów poza obszar celny Unii Europejskiej. Pierwszy etap wywozu będzie obejmował przemieszczanie towarów do Włoch, gdzie towary będą poddawane testom (kontrolom jakości), dokonywanych przez podmiot trzeci (spółkę z grupy, która na żadnym etapie nie będzie rozporządzać towarem jak właściciel). Następnie towary opuszczą obszar celny Unii Europejskiej. Ewentualnie jeżeli jakiś towar nie przejdzie pozytywnie testów zostanie odesłany do Polski. Spółka podkreśla, że wywóz towarów z Polski będzie dokonywany w ramach realizacji konkretnego zamówienia ze strony kontrahenta.

W ramach planowanej struktury, Spółka rozważa następujące warianty przeprowadzenia transakcji:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00