Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2016, sygn. ITPB1/4511-1170/15/MPŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-1170/15/MPŁ

Czy w przytoczonym stanie faktycznym, Wnioskodawca, będący wspólnikiem spółki jawnej osób fizycznych, nadal będzie mógł ustalać dochód na podstawie art. 24 ust. 4, tj. na podstawie norm ryczałtowo-szacunkowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2015 r. (data wpływu 7 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania norm szacunkowych do obliczenia dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania norm szacunkowych do obliczenia dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. Ww. podmiot prowadzi działalność gospodarczą w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej (art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), płaci podatek dochodowy przy zastosowaniu norm szacunkowych (art. 24 ust. 4 i 4a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wnioskodawca wraz z co najmniej jedną osobą fizyczną chce utworzyć spółkę jawną. Do utworzonej w ten sposób spółki jawnej zostanie aportem wniesiona działalność gospodarcza zajmująca się działami specjalnymi produkcji rolnej. Po zarejestrowaniu, Wnioskodawca będący wspólnikiem spółki jawnej osób fizycznych, nie ma zamiaru zgłaszania prowadzenia księgi przychodów i rozchodów do urzędu skarbowego ani też prowadzić ksiąg rachunkowych na podstawie ustawy o rachunkowości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00