Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2016, sygn. ITPB3/4510-659/15/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-659/15/AD

Czy zgodnie z trescia opisanego powyzej zdarzenia przyszlego, odsetki wyplacane przez Wnioskodawce w ramach cash poolingu beda podlegaly ograniczeniom wynikajacym z przepisow art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych w brzmieniu obowiazujacym od 1 stycznia 2015 r., w zakresie uznania ich za koszty uzyskania przychodow?

Na podstawie art. 14b ? 1 i ? 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz ? 4 pkt 1 rozporzadzenia Ministra Finansow z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upowaznienia do wydawania interpretacji przepisow prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy dzialajacy w imieniu Ministra Finansow stwierdza, ze stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2015 r. (data wplywu 21 grudnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisow prawa podatkowego dotyczacej podatku dochodowego od osob prawnych w zakresie ustalenia, czy odsetki placone przez Wnioskodawce w ramach cash poolingu beda podlegaly ograniczeniom wynikajacym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowego od osob prawnych w brzmieniu obowiazujacym od 1 stycznia 2015 r. - jest nieprawidlowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2015 r. wplynal ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisow prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczacej podatku dochodowego od osob prawnych w zakresie ustalenia, czy odsetki placone przez Wnioskodawce w ramach cash poolingu beda podlegaly ograniczeniom wynikajacym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowego od osob prawnych w brzmieniu obowiazujacym od 1 stycznia 2015 r.

W ww. wniosku przedstawiono nastepujace zdarzenie przyszle.

Wnioskodawca nalezy do grupy kapitalowej. Spolki nalezace do grupy sa podmiotami powiazanymi w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych.

Wnioskodawca planuje przystapienie do oferowanej przez bank tzw. uslugi cash poolingu rzeczywistego, czyli kompleksowej uslugi zarzadzania srodkami pienieznymi w grupie rachunkow. Wnioskodawca przystapi do struktury cash poolingu jako uczestnik. Uczestnikami struktury cash poolingu wraz z Wnioskodawca beda spolki nalezace do grupy. Wszystkie spolki, ktore przystapia do struktury cash poolingu sa polskimi rezydentami podatkowymi.

Usluga cash poolingu polega na zarzadzaniu fizycznymi transferami srodkow finansowych pomiedzy rachunkami biezacymi klientow tej uslugi i swiadczona jest w oparciu o umowe zawarta miedzy bankiem a wszystkimi uczestnikami. Wnioskodawca zamierza zawrzec dwie oddzielne umowy z dwoma bankami, przy czym konstrukcja obu umow jest we wszystkich istotnych i opisanych w niniejszym wniosku elementach tozsama.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00