Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2016, sygn. ITPP3/4512-395/16-1/JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-395/16-1/JC

Sprzedaż drobiu żywego jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i zastosowanie stawki 0%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 lipca 2016 r. (data wpływu 25 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zakwalifikowania sprzedaży drobiu żywego jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i zastosowania stawki 0% - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2016 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zakwalifikowania sprzedaży drobiu żywego jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i zastosowania stawki 0%

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zajmuje się chowem i hodowlą drobiu - PKD 01.47.Z. Kurczaki po okresie hodowlanym są sprzedawane żywe do ubojni drobiu. Odbywa się to w ten sposób, że na teren fermy przyjeżdża samochód z ubojni i następnie żywe ptaki są ładowane na samochody. Po zważeniu na wadze w ubojni są sporządzane dokumenty WZ/PZ oraz wystawiane przez Spółkę faktury za sprzedaż żywca. Spółka produkuje na 3 fermach.

W lipcu podpisana została umowa z holenderską spółką na produkcję kurczaka o określonych w umowie parametrach i określonych warunkach hodowlanych. Warunki te nie są jednak istotne dla sprawy. Spółka holenderska posiada NIP holenderski unijny. Kontrakt polegać ma na tym, że żywiec z dwóch ferm będzie jak dotąd odbierany z fermy samochodami z ubojni. Jednak tym razem ubojnie wybiera Spółka holenderska. W tej ubojni ptaki/kurczaki zostaną ubite oraz porozdzielane na części tak jak w sklepie. Następnie te przerobione przez ubojnię kurczaki zostaną wywiezione do Holandii przez Spółkę holenderską na swój koszt i swoim transportem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00