Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.01.2016, sygn. IBPP3/4512-802/15/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/4512-802/15/ASz

ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Wnioskodawcą a pracownikami.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. 2015, poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 28 października 2015 r. (data wpływu 2 listopada 2015 r.), uzupełnionym pismem, które wpłynęło 19 stycznia 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Wnioskodawcą a pracownikami jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 listopada 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Wnioskodawcą a pracownikami.

Wniosek został uzupełniony pismem, które wpłynęło 19 stycznia 2016 r., będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 11 stycznia 2016 r. znak: IBPP3/4512-802/15/ASz.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka z pracownikami, którym do wykonywania swoich obowiązków służbowych niezbędny jest samochód, podpisała umowy na użytkowanie samochodów służbowych. Umowy regulują zasady korzystania z samochodów służbowych oraz sposób rozliczania. Jednym z elementów umowy jest regulacja dotycząca obciążenia pracowników za zużyte paliwo w celach prywatnych. Generalnie cały zakup paliwa odbywa się na podstawie faktur wystawianych na Wnioskodawcę i regulowanych ze środków finansowych Wnioskodawcy (paliwo nie jest kupowane osobno dla celów prywatnych). Pracownicy użytkujący samochody prowadzą ewidencję przebiegu pojazdu, w której określają liczbę przejechanych kilometrów, w tym w celach prywatnych. Na podstawie wykazanej ilości przejechanych prywatnie kilometrów, ustalonej jednostkowej ceny paliwa (suma wystawionych faktur na dany samochód, podzielona przez ilość zatankowanych litrów) oraz średniego spalania danego samochodu wystawiane są faktury poszczególnym pracownikom. Należności z faktur pracownicy regulują w kasie spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00