Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2016, sygn. IPPB2/4511-178/16-3/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-178/16-3/AK

W zakresie skutków podatkowych związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w związku z przekształceniem Wnioskodawcy w Spólkę z o.o

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 zw zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2016 r. (data wpływu 3 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w związku z przekształceniem Wnioskodawcy w Spółkę z o.o. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w związku z przekształceniem Wnioskodawcy w Spółkę z o.o.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

V. Sp. z o.o. S.K.A. (Spółka, Wnioskodawca) oraz jej wspólnicy, tj. V. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Komplementariusz) i będący osobami fizycznymi dwaj akcjonariusze (Akcjonariusze) podlegają w Polsce opodatkowaniu od całości ich dochodów bez względu na miejsce ich uzyskania oraz nie są zwolnieni od odpowiednio CIT lub PIT. Wnioskodawca prowadzi w Polsce działalność deweloperską, tj. buduje na własny rachunek budynki mieszkalne i sprzedaje mieszkania lub też buduje na zlecenie osób trzecich i wówczas mieszkania sprzedaje zleceniodawca a nie Wnioskodawca.

Wnioskodawca dąży do wzrostu swojego potencjału gospodarczego. W ramach związanej z tym celem strategii marketingowej Wnioskodawca zamierza m.in. zwracać uwagę potencjalnym nabywcom na swoją dobrą kondycję finansową i fakt, że przeznacza zyski z poprzednich lat na rozwój kolejnych projektów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00