Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2017, sygn. 3063-ILPP2-2.4512.58.2017.1.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 3063-ILPP2-2.4512.58.2017.1.MŁ

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia korekty faktury.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2017 r. (data wpływu 13 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia korekty faktury VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia korekty faktury VAT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca A - jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Przedmiotem działalności Spółki jest organizacja i zarządzanie siecią sklepów detalicznych. W związku z przyjętym modelem biznesowym oraz na mocy zawartych umów handlowych Spółka współpracuje z Ajentami, tj. podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą pod marką Spółki, dokonując na ich rzecz m.in. dostaw towarów. Ajenci nabywający towary od Spółki dokonują zapłaty należności wynikających z otrzymanych faktur na konto bankowe Wnioskodawcy.

Proces wystawiania faktur przez Wnioskodawcę

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wraz z podmiotem powiązanym B wykorzystuje wspólny dla obu podmiotów system ERP-SAP. W systemie tym funkcjonują dwie odrębne jednostki gospodarcze, tj.:

  • A o oznaczeniu technicznym A, oraz
  • B o oznaczeniu technicznym B.

W celu wystawiania faktur przez powyższe jednostki wykorzystywany jest standardowy moduł obsługi sprzedaży w systemie SAP. Po sporządzeniu faktury obok jej numeru, daty dokumentu oraz informacji w zakresie jej poszczególnych wartości, rejestrowana jest także informacja o tym, w której jednostce gospodarczej powstała faktura. Informacja z wystawionej faktury jest dalej wykorzystywana przy jej zaksięgowaniu w danej jednostce gospodarczej w systemie SAP. Na tej podstawie identyfikuje się informacje księgowe i podatkowe właściwe dla danej jednostki (podmiotu gospodarczego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00