Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2017, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.17.2017.1.MAZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.17.2017.1.MAZ

Możliwość zwolnienia od opodatkowania niepodzielonych zysków oraz zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółkach przekształcanych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 marca 2017 r. (data wpływu - 23 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania niepodzielonych zysków oraz zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółkach przekształcanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania niepodzielonych zysków oraz zysku przekazanego na inne kapitały niż kapitał zakładowy w spółkach przekształcanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca - Spółka Akcyjna jest członkiem grupy podmiotów, w skład której wchodzi również kilka spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: spółki córki). Grupa zajmuje się działalnością deweloperską. Liczba spółek w grupie wynika z faktu, że zasadniczo do każdej nowej inwestycji powoływana jest spółka projektowa, która zajmuje się jej realizacją.

Struktura kapitałowa spółek w grupie wygląda w ten sposób, że Wnioskodawca jest większościowym udziałowcem spółek córek. Wnioskodawca posiada więcej niż 10% udziałów w każdej ze spółek córek. Posiadanie tych udziałów w spółkach córkach wynika z tytułu własności i trwa nieprzerwanie dłużej niż dwa lata. Wnioskodawca oraz spółki córki podlegają w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu i nie korzystają w Polsce ze zwolnienia podatkowego od całości swoich dochodów. Obecnie planowane jest przekształcenie w 2017 r. spółek córek w spółki komandytowe. W zależności od sytuacji finansowej poszczególnych spółek córek możliwe jest, że spółka córka będzie posiadała jeden lub oba z niżej wymienionych zysków:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00