Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.09.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.394.2017.1.IT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.394.2017.1.IT

w zakresie zwolnienia z podatku VAT usługi cash processingu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 sierpnia 2017 r. (data wpływu 7 sierpnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usługi cash processingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usługi cash processingu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podatnikiem VAT czynnym, który świadczy usługi z zakresu m.in. outsourcingu bankowego. Zgodnie z art. 6a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tj. Dz.U.2016.1988) bank może, w drodze umowy zawartej na piśmie, powierzyć przedsiębiorcy lub przedsiębiorcy zagranicznemu, z zastrzeżeniem art. 6d, wykonywanie określonych czynności bankowych (w rozumieniu tejże ustawy) oraz czynności faktycznych związanych z działalnością bankową. W konsekwencji Spółka zawiera umowy z usługobiorcami (tj. z bankami lub z innymi instytucjami finansowymi), w których szczegółowo określony jest zakres jej zobowiązania. W poszczególnych umowach opis świadczenia może nieznacznie się różnić, niemniej, zakres podejmowanych czynności oraz istota świadczenia pozostają analogiczne. Przykłady powyższych różnic w praktyce Wnioskodawca przedstawia poniżej:

  1. Umowa nr 1 - przedmiotem świadczenia Wnioskodawcy jest usługa w zakresie obsługi gotówkowej oraz obsługi bankomatów. Na czynności te składają się m.in.: Obsługa gotówki - przeliczanie, sprawdzanie autentyczności gotówki przekazanej Wykonawcy w formie zamkniętej a także rejestracja operacji w aplikacji banku, prowadzenie magazynów gotówki, pakowanie, przygotowanie do odprowadzenia nadmiarów gotówkowych, przygotowanie zasiłków gotówkowych; Sortowanie - podział wartości na banknoty i monety, wydzielenie banknotów i monet zniszczonych i nie będących w obiegu oraz ich uporządkowanie według nominałów.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00