Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2017, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.209.2017.1.JNA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.209.2017.1.JNA

Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 czerwca 2017 r. (data wpływu 21 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką osobową działającą na terytorium Polski, zarejestrowaną w Polsce dla potrzeb podatku VAT, jako podatnik VAT czynny (dalej również jako: Spółka lub Wnioskodawca).

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie handlu, gdzie głównym przedmiotem obrotu są paliwa do pojazdów silnikowych.

Wnioskodawca nabywa ww. paliwa między innymi od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej (dalej również jako: Dostawca(y)). Dostawca(y) są zasadniczo zarejestrowani na potrzeby podatku VAT na terytorium Polski i posiadają w Polsce zarejestrowany oddział. Dostawca(y) będą posiadać w Polsce pracownika odpowiedzialnego za obsługę klientów i odbiór towarów przesyłanych przez centralę Dostawcy(ów) z innego kraju Unii oraz zaplecze biurowe niezbędne do jego funkcjonowania. Transakcja realizowana jest w taki sposób, iż:

  • Spółka zgłasza zapotrzebowanie na ww. towar Dostawcy.
  • Dostawca przywozi towar na terytorium Polski i dopełnia wszelkich niezbędnych formalności przywozowych.
  • Następnie towar jest przechowywany przez Dostawcę w określonym miejscu, przy czym najczęściej jest to z góry ustalony parking znajdujący się na terytorium Polski.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00