Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2017, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.690.2017.2.SM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.690.2017.2.SM

w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 października 2017 r. (data wpływu 9 października 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 30 listopada 2017 r. (data wpływu 4 grudnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 30 listopada 2017 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, wskazanie przedmiotu wniosku, a także, że podany w poz. 43 wniosku adres elektroniczny nie jest adresem w systemie ePUAP.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (z uwzględnieniem uzupełnienia wniosku).

Montowanie instalacji fotowoltaicznych jako podwykonawca.

Zakres wykonywanych robót zawiera: Montaż metalowych konstrukcji wsporczych na dachu lub gruncie. Montaż konstrukcji na dachu polega na przymocowaniu konstrukcji do pokrycia dachowego lub do konstrukcji dachu. Montaż konstrukcji na gruncie polega na wbiciu w ziemię lub wykopaniu dołu i zalaniu w ziemi betonem słupów nośnych. Czasami konieczne jest wyrównanie terenu lub ogrodzenie obszaru, na którym ma być zlokalizowana instalacja. Na tych słupach montowane są poprzeczki do których montowane są panele fotowoltaiczne. Panele te ze sobą łączone są przewodami (kablami) elektrycznymi. Przewody te podłączone są do rozdzielni elektrycznych i do falowników (inwerterów) fotowoltaicznych. Z falowników przewody są podłączone do istniejącej instalacji elektrycznej. Przewody i kable są układane w ziemi lub w korytach (trasach) kablowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00