Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2018, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.763.2017.2.EJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.763.2017.2.EJ

braku obowiązku opodatkowania podatkiem VAT transakcji wydzielenia Zakładu Budowlanego jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Nowej Spółki

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2017 r. (data wpływu 21 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania jednostki organizacyjnej Spółki w postaci Zakładu Budowlanego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na mocy art. 6 pkt 1 ustawy planowanej transakcji wydzielenia ZB do Nowej Spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania jednostki organizacyjnej Spółki w postaci Zakładu Budowlanego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na mocy art. 6 pkt 1 ustawy planowanej transakcji wydzielenia ZB do Nowej Spółki.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

M. Sp. z o.o. (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa polskiego podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w dwóch branżach:

  • w branży mięsno-wędliniarskiej, w której działa pod marką Zakłady Mięsne W.,
  • w branży budowlano-remontowej oraz zarządzania i wynajmu nieruchomości.

Działalność w branży mięsno-wędliniarskiej prowadzona jest od 1988 r. Obecnie są to dwa nowoczesne zakłady: Uboju i Przetwórstwa. Asortyment wytwarzany w zakładach Spółki obejmuje całą gamę wyrobów: wędliny, wędzonki, wyroby podrobowe, mięsa kulinarne (dalej jako Zakłady Mięsne lub ZM).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00