Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2018, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.187.2018.1.GF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.187.2018.1.GF

Kwalifikacja otrzymanego rabatu pośredniego jako przychodu oraz moment kwalifikacji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2018 r. (data wpływu 27 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji otrzymanego rabatu pośredniego jako przychodu oraz momentu kwalifikacji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji otrzymanego rabatu pośredniego jako przychodu oraz momentu kwalifikacji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka z o.o. [dalej: Spółka lub Wnioskodawca] w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy na rzecz swoich klientów m.in. usługi leasingu operacyjnego i finansowego pojazdów. Na podstawie zawieranych z klientami [dalej: Korzystający] umów leasingu, Spółka przekazuje do odpłatnego używania m.in. samochody różnych marek, sprowadzanych i dystrybuowanych na terytorium Polski przez ich oficjalnych dystrybutorów (dalej: Importerzy). Spółka nabywa samochody, będące następnie przedmiotem umów leasingu, od autoryzowanych dealerów samochodowych (dalej: Dealerzy), wchodzących w skład sieci dealerskiej danej marki pojazdów. Z kolei Dealerzy nabywają te pojazdy od Importerów samochodów.

Spółka zawiera bezpośrednio z Importerami (a więc nie z Dealerami - bezpośrednimi dostawcami pojazdów na rzecz Spółki) umowy, na podstawie których Importerzy zobowiązują się do zapłaty na rzecz Spółki określonej premii, której wysokość (wyrażona jako % ceny zakupu pojazdów przez Spółkę od Dealerów) uzależniona jest od wartości pojazdów danej marki, zakupionych przez Spółkę w danym okresie. Warunki tych umów ustalane są indywidualnie z każdym Importerem i to Importer, z pominięciem Dealera, dokonuje na rzecz Spółki wypłaty przedmiotowej premii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00