Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.08.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.382.2018.1.PR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.382.2018.1.PR

Prawidłowość wystawianych przez Wnioskodawcę faktur.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 czerwca 2018 r. (data wpływu 11 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawianych przez Wnioskodawcę faktur jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawianych przez Wnioskodawcę faktur.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Od 2017 r. prowadzi sprzedaż na platformie B Jest to sprzedaż globalna za pośrednictwem platformy B gdzie Wnioskodawca założył konto i przeszedł cały proces weryfikacji jego danych osobowych, firmy, nadanego numeru NIP i uzyskał pełne prawa i dostęp do platformy. Po aktywacji konta, mógł wystawiać swoje produkty, mając cały czas wgląd w ceny, ilości. W momencie kiedy klient z danego kraju zakupił od niego przedmiot (złożył zamówienie) B wysyłał mu powiadomienia o ilości zamówień, produktach podając ilość rzeczy, adres do wysyłki i dane klienta. Wysyłka odbywała się z Polski, ponieważ tu magazynowane były towary. Wysyłka następowała za pośrednictwem poczty polskiej jak również firmy kurierskiej (...) do takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania. Klient w momencie dokonywania zapłaty za złożone u Wnioskodawcy zamówienie, dokonywał je na konto B, gdzie dopiero B w transzach co 2-tygodniowych przesyłał zgromadzone za zamówienia środki na konto firmowe Wnioskodawcy. Każda sprzedana rzecz podlegała także prowizjom pobieranym przez B rzędu 18%, na którą B wystawił fakturę ze stawką 0%. Po miesięcznej sprzedaży wystawiana była faktura na firmę B, ponieważ od nich Wnioskodawca otrzymywał pieniądze za sprzedany towar, gdzie stawka VAT była rzędu 0%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00